علت صدا دادن فیوز

شماره تماس با ما

تماس فوری

یکی از نشانه های خراب بودن فیوز ، صدای جیزجیز مداوم آن میباشد که هر چه سریعتر نسبت به برطرف کردن آن باید اقدام کنید. علت صدا دادن فیوز

عوامل مختلفی دارد که در زیر تشرح و نحوه برطرف کردن آنرا توضیح داده ایم.

تلفن تماس 850 64 64 0912

850 64 64 0912

برقکار شبانه روزی

ادامه

انواع فیوز

  1. فشنگی
  2. اتوماتیک
  3. مینیاتوری

فیوز فشنگی :

فیوز فشنگی
فیوز فشنگی

این نوع فیوز یکی از قدیمی ترین فیوزها میباشد که معمولا در تابلو کنتور و حتی در ساختمانهای قدیمی در داخل واحد نیز مورد استفاده قرار می گرفته است.

علت صدا دادن فیوز فشنگی :

اگر صدایی مانند جیز جیز از این نوع فیوز شنیدید به سادگی میتوانید نسبت به رفع آن اقدام کنید زیرا این نوع فیوز ساختار ساده ای دارد.

این نوع فیوز از یک رشته سیم ساخته شده که داخل یک محفظه از جنس چینی قرار دارد و اگر اتصال دو سر این فیوز محکم و مناسب نباشد شروع به جرقه زدن و صدا میکند.

فیوز اتوماتیک :

فیوز اتوماتیک
فیوز اتوماتیک

بعد از فشنگی نوع دیگری از فیوز به بازار آمد که در محل فیوز فشنگی و بجای آن بسته میشود با این تفاوت که اگر در ساختمان اتصالی رخ میداد ، فیوز فشنگی به اصطلاح میسوخت و باید تعویض میگردید اما فیوز اتوماتیک همانطور که در تصویر مشاهده میکنید دارای یک دکمه قرمز و یک دکمه مشکی رنگ است.

در زمان اتصالی دکمه مشکی رنگ بصورت اتوماتیک بیرون می آید و برق قطع می شود اگر بعد از رفع اتصالی ، دکمه مشکی رنگ را فشار دهید برق مجددا وصل میشود

دکمه قرمز رنگ نیز مخصوص قطع برق میباشد ، اگر این دکمه را فشار دهید برق قطع میشود و دکمه مشکی رنگ بیرون می آید برای وصل مجدد برق باید دکمه مشکی رنگ را فشار دهید

علت صدا دادن فیوز اتوماتیک :

این نوع فیوز در پایه ای نصب میشود که فیوز فشنگی نیز در همان پایه نصب مشده است ، اگر صدا از اتصالات پایه فیوز بود میتوانید با محکم کردن اتصالات نسبت به رفع ایراد آن اقدام کنید ولی اگر صدا از فیوز شنیده میشد باید آنرا تعوض کنید زیرا بعلت ساختار نسبتا پیچیده ای که دارند قادر به تعمیر آن نخواهید بود

کلید مینیاتوری :

کلید میناتوری
فیوز یا کلید مینیاتوری

فیوز و در اصل کلید مینیاتوری ، جدیدترین نوع فیوز میباشد و امروزه استفاده از این نوع فیوز بسیار رواج دارد بطوریکه در تابلو کنتور و جعبه فیوز واحد ، استفاده میگردد.بر روی این نوع فیوزها کلیدی وجود دارد که اغلب مشکی رنگ است البته رنگهای قرمز نارنجی آبی هم وجود دارد که این کلید به سمت بالا و پایین حرکت میکند و باعث قطع و وصل جریان برق میشود.

علت صدا دادن فیوز مینیاتوری :

اگر از کلید مینیاتوری صدایی مداوم و متوالی شنیدید حتما آنرا تعویض کنید

عواملی که باعث صدای این نوع فیوزها میشود عبارتند از :

  1. خرابی فیوز بعلت پایان طول عمر آن
  2. استفاده بیش از حد و عدم تناسب جریان برق مصرفی با قدرت دستگاه
  3. اتصالی های مکرر و خراب شدن فیوز

ادامه

ساکنین و خانواده ها ، به محض قطع برق به یک برقکار شبانه روزی که بتواند سریعا به محل مراجعه نموده و مشکل را برطرف نماید ، نیاز پیدا میکنند.

خلاصه مطلب

تابلو برق
کلید مینیاتوری
فیوز ورودی تابلو برق کنتور
فیوز فشنگی ورودی کنتور برق

تماس با ما